משרדים קטנים מסתמנים בתור ההשקעה האולטימטיבית כיום

לא עוד השקעות בנכסי מגורים ונכסים מסחריים גדולי מימדים. הכירו את האלטרנטיבה החדשה והנכונה גם למשקיעים וגם אלטרנטיבה לשוכרי המשרדים – רכישת משרדים קטנים. לפניכם כל היתרונות והמידע שחשוב שתכירו.

שוק הנדל"ן למגורים שהיה עד לא מזמן הבחירה הברורה והטבעית למשקיעים, מתחיל לאבד לאט לאט את כוחו, מאחר ומסתמן כאופציה שאינה עוד אטרקטיבית במיוחד, ואף לא משתלמת – מיסוי דירה שלישית, עלייה במס הרכישה לדירות, מחיר למשתכן והריבית האפסית בשוק. כל אלו הכניסו את שוק הדיור לקיפאון מלאכותי, דבר אשר גורם לכל בעל הון לנתב את השקעותיו לנתיבים אחרים, בטוחים יותר.

השקעות במשרדים נמצאים במגמת עלייה
בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בביקוש לרכישות משרדים לצרכי השקעה. ללא ספק ניתן לומר שמדובר פה בהזדמנות שהתגלתה בתור אפיק ההשקעה המשתלם ביותר כיום – תשואה כפולה ואף משולשת מתשואה של נכסי נדל"ן למגורים.
בזמן שמחירי הדיור הולכים ומרקיעים שחקים, התעריפים בגזרה המסחרית מצטיירים כנוחים משמעותית יותר. העובדות אשר מחזקות את ההחלטה להשקיע במשרדים הם העלייה הגבוהה בביקוש להשכרת משרדים וחללי עבודה.
ניתן להסביר את התגלית הנ"ל לאור העלייה התמידית בכמות העצמאים מידי שנה, הביקוש למשרדים הולך וגובר ומכאן שמדובר בנכסים נחשקים במיוחד.
חשוב לציין כי כיום, בשונה מבעבר, רכישת משרדים הפכה לנגישה יותר באופן משמעותי. אם בעבר רק משקיעים גדולים היו יכולים לרכוש נדל"ן מסחרי ומשרדים ולהנות מהיתרונות והתשואות הנאות, בשנים האחרונות זיהו היזמים את הפוטנציאל הטמון בשוק זה ופתחו את עצמם גם לשוק המשקיעים הקטנים יותר וכמו כן לבעלי עסקים אשר מעוניינים לרכוש משרד במקום להשכירו לתקופות מאד ארוכות.

תכירו את המשרדים הקטנים שמשנים את פני שוק הנדל"ן
כיום, בעולם המתקדם והמשתנה במהירות האור, פניו של שוק הנדל"ן המשרדי שהכרנו, הוא כבר לא כפי שהיה.
אם בזמנו הכרנו בעובדה שמשרדים שייכים לחברות ובתי עסק בינוניים עד גדולים, אז שהיום פני הדברים נראים קצת אחרת.
עם עלייתם של הפרילאנסרים, רואי החשבון, עורכי הדין היחידנים, יזמים, סטארטפיסטים וכל איש מקצוע שאינו חברה או בתחילת דרכו להיות חברה, מציפים את השוק בביקוש למשרד אשר יענה באופן מושלם על צרכיהם, אופי העסק שלהם, כמות האנשים שהולכים לאכלס את המשרד (הרבה מאד פעמים יחידנים) ועוד פרמטרים שונים ומגוונים.
לאור עובדות אלו, נבנים יותר ויותר משרדים קטנים וחללי עבודה אשר מיועדים לכל אותם פרילאנסרים ואנשי מקצוע שאינם חברות או עסקים בינוניים וגדולים. משרדים אלו הולכים ותופסים תאוצה אדירה שקשה להסביר במילים.
משרדים כאלו יכולים להיות ממקומים בתוך בנייני משרדים ותיקים, במקביל הוקמו משרדים הבנויים במיוחד מחללי עבודה פתוחים, משרדים לאדם אחד, משרדים למספר אנשים, חדרי פגישות בהשכרה ואף הוקמו חללי עבודה ייעודיים לעולמות תוכן מקצועיים (לדוגמה – חללי עבודה לאנשי עיצוב).

משרד טוב הוא במיקום קרוב – תל אביב היא העיר האסטרטגית למיקום המשרד שלכם
תל אביב היא ללא ספק עיר העסקים של ישראל. תל אביב אף דורגה במיקומים גבוהים מאד ברמת התשואה להשקעה במשרדים, מתוך ערים מרכזיות באירופה.
הביקוש למשרדים בתל אביב הוא אדיר וזאת הודות למרכזיות של העיר בארץ, לנגישותה מבחינת תחבורה, לקרבתה לאיזורי תעסוקה רבים ולתדמיתה כעיר הקידמה והפיתוח.
חשוב לציין כי על אף הגידול בבנייה המסחרית בגוש דן, עודפי ההיצע מתנקזים בבניינים ישנים ומשרדים קלאס B.
קשה להתעלם מהעובדה שהישראלים נהנים מסביבת עבודה חוויתית, אסתטית, אלגנטית וקלאסית, כזאת שתהפוך את סביבת העבודה שלהם למיטבית ומפרה.
עם התפתחות המשרדים הקטנים, אי אפשר שלא להתייחס לעלייתם של חללי העבודה והמשרדים היוקרתיים שהולכים והופכים למבוקשים יותר ויותר. יתרה מזאת, נדמה אף כי "סקסיות" המשרד הופכת אותו למבוקש יותר ויותר, וזאת הודות לחדשנות שמאפשרת לעסקים קטנים להרגיש נחשקים ומחזיקי משרדים מרשימים מבלי להיות גדולים, מה שהיה תנאי הכרחי (באופן לא מוצהר) לרכישת משרד בעבר.

מגדל רסיטל – הרווח כולו שלכם
הדוגמה הקלאסית למשרדים המשלבים את כל האלמנטים החשובים שצויינו לעיל בבחירת משרד מבוקש להשקעה או לרכישה – היא מגדל רסיטל.
מדובר במגדל פאר הממוקם באיזור אסטרטגי במיוחד – סמוך לאיילון, בית חולים איכילוב, בתי המשפט וכמובן הרכבת הכבדה והקלה. מלבד זאת, המגדל מציע לשוכריו או בעליו ליהנות ממגוון בתי קפה, מסעדות, חניון תת קרקעי ונוף מדהים.
כל אלו משלימים חווית עבודה נוחה, יוקרתית ומהנה אשר מהווה הזדמנות מדהימה ואסטרטגית עבורם לפיתוח העסק שלהם.
לסיכום, חשוב לחדד כי השקעה במשרד קטן מציעה יתרונות רבים למשקיעים, ביניהם: השקעה קטנה יחסית בהשוואה לנדל"ן מסחרי או נדל"ן מגורים, תמורה מיידית לרכישה, תשואה גבוהה יחסית והכנסת שוכר לחלל עבודה מוכן.
כמו כן, אופציה של רכישה של משרד במקום שכירות הינה גם אופציה מצויינת שצריכה להילקח בחשבון כאשר בעל עסק מחפש משרד עבורו. כאשר אנחנו מדברים על משרדים קטנים, האופציה לרכישה הופכת להרבה יותר ריאלית משהיה בעבר ומהווה פתרון כלכלי ונכון עבור אותו בעל העסק אשר מחזיק בבעלותו נכס קבוע.

לפרטים נוספים אודות השקעה אסטרטגית במגדל היוקרה, היכנסו לקישור >>